Program do rysunku technicznego 2D

Jaki jest najlepszy program do rysunku technicznego 2D? Najczęściej użytkownicy odpowiadają, że ma być wydajny, szybki, niezawodny i wielozadaniowy. To są pierwsze skojarzenia, jeżeli chodzi o dobry program CAD. Co przychodzi jako druga myśl? Koszty zakupu i opłaty związane z użytkowaniem narzędzia.

Co ciekawe program do rysunku technicznego 2D może być bezpłatny. Oczywiście jedną z możliwości są wersje edukacyjne za free, ale nie tylko. Jeszcze nie tak dawno za darmo udostępniony był DraftSight, teraz jednak korzystać można z niego wyłącznie opłacając licencję. Czy jest na rynku jakiś inny darmowy program CAD? Sprawdźmy!

Alternatywa dla DraftSight

Program CAD, który w przeciwności do rozwiązania DraftSight nadal jest bezpłatny to np. DraftCAD, czyli uniwersalne narzędzie dla projektantów z każdej branży. Jest to szybki program do rysunku technicznego 2D, z którego każdy może bezpłatnie skorzystać. Do jego najważniejszych cech należą szybkie tworzenie dokumentacji, kompatybilność z plikami DWG oraz łatwe przeglądanie rysunków.

W przeciwności do DraftSight, ten program CAD można pobrać za darmo na 3 miesiące, a po ich upływie przedłużyć bezpłatną licencję. Osoby, które nie chcą mieć żadnych ograniczeń w użytkowaniu DraftCAD mogą także zdecydować się na płatną, wieczystą licencję, którą można zakupić w atrakcyjnej cenie.

Program umożliwia łatwe wczytywanie plików .ics, .exb, dwg i dxf oraz tworzenie szczegółowej dokumentacji technicznej na podstawie modeli 3D. Dużą zaletą rozwiązania jest także pełna integracja z modelem 3D, co pozwala na automatyczne aktualizowanie zmian w modelu 3D na podstawie wykonanych rzutów w rysunku.

Użytkownicy DraftCAD doceniają możliwość edycji dokumentacji wykonanej w AutoCAD. Duże znaczenie ma także możliwość wykorzystania wbudowanych bibliotek symboli do tworzenia schematów.

Najłatwiejszym sposobem na poznanie wszystkich możliwości programu DraftCAD jest pobranie bezpłatnej wersji i gruntowne jej przetestowanie. Uniwersalne rozwiązanie jest odpowiednie dla projektantów z każdej branży, dlatego z dużym prawdopodobieństwem to bezpłatne narzędzie może przydać się właśnie Tobie.

Sprawdź https://gstarcad.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*