Czy warto wybrać hosting dedykowany?

Każda firma, która decyduje się na wybór usługi hostingowej, ma do wyboru zazwyczaj hosting standardowy albo tzw. hosting dedykowany. Hosting standardowy zwany też współdzielonym ma jednak wiele wad i coraz więcej osób decyduje się na dedykowaną usługę serwerową.

Czym jest hosting dedykowany?

Hosting dedykowany jest całkowicie oddzielną maszyną, która jest przeznaczona do wyłącznej dyspozycji klienta. Zespół profesjonalistów jest w stanie tak skonfigurować platformę hostingową, że posiada ona między innymi: zdalną administrację pocztą, własny adres IP, automatyczną kopię bezpieczeństwa, czy całodobowe monitorowanie działania serwera.

Wady i zalety hostingu dedykowanego

Rozwiązanie takie oferuje bardzo dużo zalet, których nie posiadają te tradycyjne metody hostingu. Dedykowany serwer może być w pełni dopasowany do naszych potrzeb. Mamy całkowitą kontrolę nad ilością przestrzeni na dane, zastosowanym oprogramowaniem, liczbą procesorów czy konfiguracją sprzętową. To daje nam większą stabilnośći wydajność w porównaniu z hostingiem standardowym. Jeśli chodzi o wady hostingu dedykowanego to jest jedna – cena. Coraz więcej firm dochodzi jednak do wniosku, że jest to usługa, która z pewnością jest warta tej ceny.

Dla kogo hosting dedykowany?

Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w dużych firmach, w których strona internetowa jest kluczowym elementem prowadzonej działalności. Jest to zatem doskonałe rozwiażanie dla sklepów internetowych, bankowości, portali czy różnych instytucji użytku publicznego.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*