Certyfikat SSL za darmo (bez opłat) – dlaczego jest aż tak potrzebny i jak go można zdobyć?

Zacznijmy od tego czym jest?

Certyfikat SSL za darmo (bez opłat) jest narzędziem, które dokładnie szyfruje wszelkie nasze dane, które są przesłane elektroniczną drogą. Chodzi o drogę pomiędzy serwerem, a użytkownikiem w celu uniemożliwienia przechwycenia danych poufnych. Oprócz tego do szyfrowania danych, które są wymieniane pomiędzy klient-serwer. Jakby tego było mało także zapewnia autentyczność danej strony internetowej przed użytkownikami.

Przede wszystkim bezpieczeństwo.

Mało kto wie, ale tak naprawdę miliony internetowych stron używa właśnie SSL dla samego bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważny element ochrony. Zatem gdy dbamy o personalne bezpieczeństwo użytkowników, to zdecydowanie musimy posiadać taki właśnie certyfikat.

A gdzie kupimy certyfikat SSL?

Certyfikat SSL możemy jak w temacie otrzymać za darmo czy też kupić w specjalnej firmie. Co to za firma? Jest to firma, która posiada licencję do oferowania usług tego typu. Ceny za takowe certyfikaty są bardzo różne. Zależą także od samej popularności serwisu. Dodatkowo także od samego typu szyfrowania. Gdy planujemy skorzystać z rozwiązań płatnych, to możemy znaleźć samodzielnie firmę odpowiednią w sieci. Firm, które oferują nam certyfikat darmowy SSL jest naprawdę wiele. Co to za serwisy? Na pewno warto tutaj wymienić takowe jak: Cloudflare One-Click SSL, Let’s Encrypt oraz takżę STARTSSL (StartCom). Jak widać możliwości jest wiele.
Więcej informacji na https://datahouse.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*