Analizy statystyczne

Analizy statystyczne zmieniają sferę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się ogromne szanse podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie interesantom w zakresie stosowania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednak konsultanci muszą wyuczyć się innowacyjnych zestawów umiejętności.
Analizy statystyczne to prędko rozwijające się techniki, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych standardów w dużych zestawach informacji. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz złożone, przeważnie imponujące, zmiany zachodzące dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie koszty korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów złotych. Inwestycje są proporcjonalnie rozłożone na rozkwit wewnętrznych możliwości i kosztów na zewnętrznych specjalistów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli wysoką wartość dla swojej firmy. Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie przynosi im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zaburzeń cyfrowych, konieczne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza zysków, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na ergonomię, co jest niezbędne dla taktyki, funkcjonowania, specjalistów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla ekspertów, jak i ich klientów, nauka o danych i analizy statystyczne są aktualnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i typowego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewprowadzonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, aby objaśnić – w nieskomplikowanych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich uczynić. To jest miejsce, gdzie wkraczają konsultanci. To nie informacje, jednakże ludzie, którzy potrafią je zinterpretować i zużytkować, są rzetelnym atutem dla odbiorców. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są nadal rzadkością na rynku. Znawcy, którzy umieją sumować własne dane naukowe z kwalifikacjami strategicznego wnioskowania z umiejętnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?

Więcej informacji na https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*