4 Zasady, którymi warto się kierować wybierając serwer na stronę WWW

Serwer na stronę www to usługa umożliwiająca przechowywania własnej strony internetowej na fizycznych maszynach, często współdzielonych z innymi klientami. Dziś taki serwer wraz z masą dodatkowych usług możemy dostać w naprawdę niedrogiej cenie. Poniżej kilka słów o tym czym powinniśmy się kierować przy wyborze takiego serwera.

1. Położenie centrum danych

Serwer powinien być położony w miejscu, które znajduje się jak najbliżej miejsca zamieszkania naszych odwiedzających. Niekoniecznie musi być to kraj, w którym mieszkamy. Jeżeli stronę odwiedzają użytkownicy z różnych państw, warto rozważyć lokalizację centralną dla wielu użytkowników.

2. Bezpieczeństwo

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, serwer na stronę www zazwyczaj jest zabezpieczony na kilka różnych sposobów. Najczęściej są to certyfikaty SSL, reguły WAF w zabezpieczeniach, systemy automatyczne backup-ów i skanery złośliwego oprogramowania. Im więcej, tym lepiej.

3. Szybkość

Dziś mało który użytkownik sieci jest cierpliwy. Warto zadbać o to by serwer był tak szybki jak to tylko możliwe. Dzięki temu zmniejszy się liczba użytkowników wychodzących ze strony po kilku – kilkunastu sekundach. W tym przypadku dobrym wyborem będzie szybkie łącze oraz dysk SSD zamiast HDD.

4. Wsparcie techniczne

Pamiętajmy aby przy wyborze serwera przeczytać opinie użytkowników na temat wsparcia technicznego przy danej usłudze. Wiele usługodawców oferuje usługę kontaktu 24/7 przez czat, telefon, e-mail i system ticketów. Do tego na wielu hostingach znajdziemy bazę wiedzy, która z pewnością odpowie na nurtujące nas pytania.

Źródło informacji – https://hostilla.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*